KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15539425
nr 1553 9425
Peter Freudenthal
(f. 1938), Sverige
Oljemålning, Plangeometrisk komposition. Signerad, daterad 1979. Olja på duk, 24x19 cm, yttermått inklusive ram: 25x20 cm
Peter Freudenthal, född 1938 i Norrköping, svensk grafiker.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
6.400 kr
måndag 31 juli 2023
kl 19:30:11
2.000 kr
3.000 kr
4.000 kr
6.000 kr
4.400 kr
4.600 kr (Budbetjänt)
5.000 kr
5.200 kr (Budbetjänt)
6.000 kr
6.000 kr (Budbetjänt)
6.200 kr
Peter Freudenthal
Läs mer om Peter Freudenthal